Anasayfa » Genel » Açlık Grevindeki Nestle Çalışanlarına Sena Kaleli’den Destek Sözü!

Açlık Grevindeki Nestle Çalışanlarına Sena Kaleli’den Destek Sözü!

 

  • Karacabey İlçesi’ndeki Nestle Fabrikası’nda, iddiaya göre Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan ve sonrasında açlık grevi başlatan işçilere destek olmak amacıyla bölgeye giden CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, haksızlığa karşı dayanışan emekçilere destek sözü vererek, gerekli sorunun çözülmesi adına girişimlere başladığını söyledi.

Bursa,28.04.2015 – CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, Nestle Gıda Fabrikası’nda çalışırken, 1 Temmuz 2014 tarihinde hiçbir sebep gösterilmeden işten çıkarılan ve 10 aydır amansız bir mücadele örneği sergileyerek, son olarak açlık grevine başlayan emekçilere destek vermek amacıyla, işçilerin kaldığı çadırlara gitti.

Fabrika önünde kurulan çadırlarda Nestle emekçileriyle bir araya gelen Kaleli, haksız yere iş akdine son verilen çalışanların yanında olduğunu belirterek, istenen sonuç alınana dek, gerekli girişimleri yapacağını ve fabrika yetkilileriyle görüşüp, en kısa sürede emekçiler lehine karar alınması için elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

CHP Karacabey İlçe Örgütü’yle beraber bölgeye giden Sena Kaleli, işten çıkartılan tüm işçiler geri alınana kadar, arkadaşlarına destek vermek amacıyla, eylemlerini sürdürmeye kararlı olduklarını belirten emekçilere moral vererek, yapılan haksızlığın bir an önce sonlanması konusunda yetkililere çağrıda bulundu.

Haksızlığa Dur Deyin!

Haksız yere işten çıkarılan Nestle çalışanlarının gösterdiği mücadelede sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğini belirten Kaleli, işçilerin arkadaşlarının hakkı için dayanışma örneği sergilediğini dile getirerek, Nestle yönetiminin bu konuya bir an önce el atması gerektiğini yineledi.

Mahkeme nezdinde suçsuzluğu ortaya konan çalışanların işlerine geri dönmeleri için yetkilileri duyarlı olmaya davet eden Kaleli, fabrika yönetimi tarafından işçilerin bir kısmına yönelik olarak yapılan ayrımcılığı da şiddetle kınadı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>