Anasayfa » Genel » Kaleli: “Türkiye Bir Demokrasi Şöleni Yaşamıştır, Bu Gurur Tüm CHP’lilerindir…”

Kaleli: “Türkiye Bir Demokrasi Şöleni Yaşamıştır, Bu Gurur Tüm CHP’lilerindir…”

 

  • CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, 29 Mart’ta gerçekleştirilen ön seçimin, tüm Türkiye’de bir demokrasi şölenine dönüştüğünü belirterek, seçime katılan bütün adayları kutladı.
  • Sena Kaleli, ön seçime ilişkin yaptığı açıklamada; “Toplum adına her vazgeçiş bir varoluştur felsefesiyle, bu karara bir nebze de olsa katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyorum. Çoğulculuğa ve katılımcılığa dayalı önseçim kararı, Türkiye’ye umut vaat eden bir demokratik hamle, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ da siyaset tarihine geçecek örnek bir lider olmuştur” dedi.

Bursa,31.03.2015 – CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, 29 Mart’ta gerçekleştirilen ve demokrasi şölenine sahne olan ön seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Sena Kaleli, yaptığı yazılı açıklamayla, 29 Mart’ta gerçekleştirilen ön seçimin tüm Türkiye’de bir demokrasi şölenine dönüştüğünü vurgulayarak, seçime katılan tüm adayları tek tek kutladı.

“Siyasi ve demokrasi tarihimiz açısından büyük bir sınav olan parti içi ön seçim sınavından başarıyla çıkmış olmanın mutluluğu içindeyiz. Bu başarı, bu gurur hepimizindir, bütün Cumhuriyet Halk Partililerindir” diyen Kaleli, “Halkı egemen kılarak Türkiye’nin kurtuluş, kuruluş ve dirilişinin mimarı olan CHP, evrensel değerler doğrultusunda çok partili siyasi yaşama geçişi sağlamış, laik, sosyal ve demokratik cumhuriyetin gelişiminde lokomotif olmuştur” şeklinde konuştu.

“CHP İktidarında Özgürlükçü Demokrasiyi Hep Birlikte Yaşayacağız”

“CHP, parti tüzüğünde yapmış olduğu değişiklikle de tüm adayların yüzde 85’ini ön seçimle belirleme kararı almış, cinsiyet ve gençlik kotalarıyla da bir ilke daha imzasını atmıştır” diye konuşan Sena Kaleli, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“29 Mart tarihinde gerçekleştirilen ön seçim ise bütün üyelerimizin coşkusu ve özgür iradesiyle bir demokrasi şölenine dönüştürülmüştür. Bursa’da ise MYK’nın aldığı 2 kontenjanlı eğilim yoklaması kararı, örgütümüzün danışma kurulundaki kontenjansız ön seçim talebi ve heyecanı doğrultusunda Parti Meclisi’ne taşınarak değerlendirilmiş ve kontenjansız ön seçim kararı alınmıştır. Yapılan seçim sonucu kadınların 1’nci sırayı yine kaptırmamış olması ise ayrı bir sevinçtir.

Toplum adına her vazgeçiş bir varoluştur” felsefesiyle bu karara bir nebze de olsa katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyorum. Çoğulculuğa ve katılımcılığa dayalı ön seçim kararı Türkiye’ye umut vaat eden bir demokratik hamle, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ da siyaset tarihine geçecek örnek bir lider olmuştur.

Tüm aday adayı arkadaşlarımız, özgüven ve cesaretle demokratik yarışta var olmuştur. Hepsini can-ı gönülden kutluyorum. Hepimiz, aynı kondisyon ve performansla yolumuza devam edeceğiz. CHP iktidarında özgürlükçü demokrasiyi hep birlikte yaşayacağız. Yolumuz açık olsun.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>