Anasayfa » Genel » Sena Kaleli: “Kadının Gücüne İnanıyoruz”

Sena Kaleli: “Kadının Gücüne İnanıyoruz”

 

  • CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, CHP Mudanya İlçe Örgütü Kadın Kolları’nın düzenlediği milletvekili kadın aday adayları tanıtım toplantısına katılarak, 11 kadın aday adayına, mavi boncuk hediye etti ve adaylara başarılar diledi.
  • 2011 yılındaki genel seçimlerde, 7 adaylaşan kadın adayla, uyum içinde ve verimli bir şekilde çalıştıklarını belirten Sena Kaleli, bu seçimlerde adaylaşan ve seçilen kadın milletvekili sayısının daha fazla olmasını dileyerek, cinsiyet kültür ve sınıf ayrımı yapmadan yapılacak siyasetin, temel hak ve özgürlüklere katkı sunacağını ifade etti.

Bursa,24.03.2015 – CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, yaklaşmakta olan seçimler öncesi, CHP Mudanya İlçe Örgütü Kadın Kolları tarafından düzenlenen, milletvekili kadın aday adayları tanıtım törenine katılarak, adaylara başarılar diledi.

Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen milletvekili kadın aday adayları tanıtım toplantısında, 11 kadın aday adayına mavi boncuk hediye eden Sena Kaleli, toplantıda yaptığı konuşmada adaylara şans dilerken, 2011 genel seçimlerinde 7 adaylaşan kadın adayla beraber, uyum içinde ve verimli bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Bu seçimlerde, adaylaşan ve seçilen kadın milletvekili sayısının daha fazla olmasını dileyen Kaleli, erkek anlayışından özgürleşmiş kadının gücüne inandığını belirterek, ülke siyasetinin ve anlayışın değişmesinin kadına bağlı olduğunu söyledi.

“Görmezden Geliniyor”

Cinsiyet, kültür ve sınıf ayrımı yapmadan yapılacak siyasetin, temel hak ve özgürlüklere katkı sunacağını belirten Sena Kaleli, ülkede şiddet, taciz, tecavüz, yolsuzluk ve işçi ölümlerinin görmezden gelindiğine dikkat çekti.

Savunduğu yasa ve kanun hükmünde kararnameleri, tek kişilik vesayeti koruma adına değiştiren AKP’nin, çıkardığı HSYK, MİT, TİB, İç Güvenlik, Bütün Şehir gibi yasaları, iktidar olmasa kabul eder miydi? diye soran Kaleli, denetleyemeyen Sayıştay’ın varlığını kabul eder miydi? diyerek sözlerini tamamladı.

Kendisinin milletvekili seçilmesine destek sunan tüm kadınların ve örgütün hakkını helal etmesini isteyen Kaleli, alkışlar eşliğinde tüm örgüte hakkını helal etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>