Anasayfa » Genel » CHP’li Kaleli: “Ekmeleddin İhsanoğlu 12 Temmuz’da Bursa’da Olacak”

CHP’li Kaleli: “Ekmeleddin İhsanoğlu 12 Temmuz’da Bursa’da Olacak”

  • CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, toplumsal uzlaşma adına CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan, imzalanan mutabakatla da DSP, Demokrat Parti ve Bağımsız Türkiye Partisi’nin desteğini alan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun, 12 Temmuz Cumartesi günü Bursa’da olacağını söyledi.

Toplumsal uzlaşının adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun koordinasyon merkezinde saha programlarına katkı sunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi (PM) Sena Kaleli, seçim çalışmaları kapsamında yurt gezilerini sürdüren İhsanoğlu’nun, 12 Temmuz’da Bursa’ya gelerek ziyareti boyunca çeşitli görüşmelerde bulunacağını belirtti.

İhsanoğlu’nun 12 Temmuz günü Bursa’da çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleriyle görüşmeler gerçekleştireceğini, ardından aynı akşam Bursalı hemşerileriyle kalabalık bir iftar yemeğinde buluşacağını vurgulayan Kaleli, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ve MHP İl Başkanı Hasan Toktaş’ın yanı sıra, mutabakata imza koyan diğer partilerin yöneticileri ile bölge milletvekillerinin hazırlıklara başladıklarını ifade etti.

“Bursalıların Büyük Uzlaşıya Sahip Çıkacağına İnanıyorum”

Türkiye’nin Ağustos ayında iki turlu bir seçimle ilk kez halkın seçeceği Cumhurbaşkanlığı seçimine ve büyük uzlaşıya hazırlandığını belirten Kaleli, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin dünyadaki itibarını yeniden yükseltmek, Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetimizin temel değerlerini milli-manevi mirasımızla bütünleştirmek, mezheplerin çatıştığı Ortadoğu coğrafyasında tüm inanç gruplarına ve kimliklere eşit ve tarafsız davranmak, yönetimde sevgi ve hoşgörüyü egemen kılmak, hukukun üstünlüğüne, hak ve özgürlüklere, kuvvetler ayrılığı ilkesine bağlı, ortak aklı, ortak vicdanı, bireyi ve toplumu esas alan, kadın – erkek eşitliğini özümsemiş, uzlaştırıcı, tarafsız, bağımsız, kapsayıcı bir Cumhurbaşkanı olabilmek adına yola çıkan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu 12 Temmuz’da Bursa’da ağırlayacağız. Sayın İhsanoğlu, ülkemizin zor durumda olduğu bu dönemde ortak aklın ve değerlerin birleştiği büyük uzlaşının adayı olmuştur. Türkiye’nin gerilim siyasetinden uzak, huzurlu ve istikrarlı bir sürece acilen ihtiyacı vardır. Bu doğrultuda Cumhuriyet tarihinde ilk defa oluşan bu uzlaşıya Bursalıların sahip çıkarak ve seçeneksiz olunmadığını göstererek ortak vicdanı harekete geçireceklerine yürekten inanıyorum.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>