Anasayfa » Yazar Arşivi: admin

Yazar Arşivi: admin

Açlık Grevindeki Nestle Çalışanlarına Sena Kaleli’den Destek Sözü!

Sena Kaleli_Nestle_calisanlar_ziyaret_toplu foto

  Karacabey İlçesi’ndeki Nestle Fabrikası’nda, iddiaya göre Tek Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için işten çıkarılan ve sonrasında açlık grevi başlatan işçilere destek olmak amacıyla bölgeye giden CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, haksızlığa karşı dayanışan emekçilere destek sözü vererek, gerekli sorunun çözülmesi adına girişimlere başladığını söyledi. Bursa,28.04.2015 – CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, ... Devamını Oku »

Kaleli: “Türkiye’yi Karanlığa Boğan Elektrik Kesintisiyle İlgili Neden Kamuoyunu Aydınlatıcı Bir Açıklama Yapılmamaktadır?”

???????????

CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, 31 Mart’ta yaşanan ve tüm Türkiye’yi karanlığa boğan elektrik kesintisiyle ilgili TBMM’de çalışma başlatarak, yaşanan kesintinin; sanayici, üretici, esnaf, KOBİ, hastane, sağlık ve vatandaşa maliyetini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a sordu. Sena Kaleli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın yanıtlaması istemiyle Meclis’e sunduğu soru önergesinde, ülkemizde uygulanan enerji ... Devamını Oku »

Kaleli: “Türkiye Bir Demokrasi Şöleni Yaşamıştır, Bu Gurur Tüm CHP’lilerindir…”

Sena Kaleli

  CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, 29 Mart’ta gerçekleştirilen ön seçimin, tüm Türkiye’de bir demokrasi şölenine dönüştüğünü belirterek, seçime katılan bütün adayları kutladı. Sena Kaleli, ön seçime ilişkin yaptığı açıklamada; “Toplum adına her vazgeçiş bir varoluştur felsefesiyle, bu karara bir nebze de olsa katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyorum. Çoğulculuğa ve katılımcılığa dayalı önseçim kararı, Türkiye’ye umut ... Devamını Oku »

CHP’li Kaleli’den Başbakan Davutoğlu’na: ” Arınç’ın ‘Ömrüm Vefa Ederse’ Açıklamasında Tehdit Algısı mı Var?”

Sena Kaleli

  CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, son günlerde ülke gündemini meşgul eden, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki karşılıklı suçlama ve iddialara ilişkin soru önergesi hazırlayarak, konuya farklı bir boyut kazandırdı. Kaleli, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis’e sunduğu önergede; “Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ... Devamını Oku »

Sena Kaleli: “Kadının Gücüne İnanıyoruz”

Tanitim Toplantisi_Toplu_Foto (4)

  CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, CHP Mudanya İlçe Örgütü Kadın Kolları’nın düzenlediği milletvekili kadın aday adayları tanıtım toplantısına katılarak, 11 kadın aday adayına, mavi boncuk hediye etti ve adaylara başarılar diledi. 2011 yılındaki genel seçimlerde, 7 adaylaşan kadın adayla, uyum içinde ve verimli bir şekilde çalıştıklarını belirten Sena Kaleli, bu seçimlerde adaylaşan ve seçilen kadın ... Devamını Oku »

Irak Heyetinden Sena Kaleli’ye Plaket

Irak heyeti_Sena Kaleli_ziyaret_foto (2)

CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli’yi TBMM’deki makamında ziyaret eden Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kerkük’e giderek, 9 tır dolusu yardım götüren CHP heyeti içerisindeki Sena Kaleli’ye, bölgeye yönelik katkı ve yardımlarından dolayı plaket verdi. Bursa,23.03.2015 – Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli’yi TBMM’deki makamında ziyaret etti. ... Devamını Oku »

“Bu Çağda Kadının Hala Var Olma Savaşı Vermesi İnsanlık Adına Büyük Bir Ayıptır”

???????????

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli, “Eşitsizliğe ve ayrımcılığa karşı kadınlar için bir milat olan 8 Mart 1957’nin üzerinden tam 158 yıl geçmiş olmasına rağmen, kadının hala var olma savaşı içinde olması insanlık adına büyük bir ayıptır” dedi. Bursa,07.03.2015 – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle yazılı bir ... Devamını Oku »

VAROLUŞ VE SORUMLULUK

???????????

Yolculuk her şeye ve herkese rağmen, farklı süreçlerle, farklı alanlarda devam eder. Bazen kazanırken kendimizi, varlığımızı tüketiriz, bazen de kaybederken kendimizi bulabiliriz. Umuduna sahip çıkan yenilenir, hep yürüyecek yolu, söyleyecek sözü olur. Alışılagelmişin dışına çıkmayı başarabildiğimizde, açılmış nefesimizle her şeye yeniden başlayabiliriz, kimsenin bizi yok etmesine izin vermeyiz. Her seçim kendimize aittir ve çözümünü kendisi üretir. İçsel güven bizi kontrol ... Devamını Oku »

CHP AMATEM Raporunda Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı

Sena Kaleli

CHP Kadın ve Çocuk Hakları İnceleme ve İzleme Komisyonu üyeleri, Bursa Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Sena Kaleli ile Tekirdağ Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Candan Yüceer, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezleri’nde (AMATEM) çeşitli incelemelerde bulundu.   Bursa AMATEM, Trakya, İstanbul Bakırköy ve Erenköy, Bakırköy Çematem merkezlerinde, yetkililer ve tedavi görenlerle yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda elde edilen ... Devamını Oku »

CHP Bursa Örgütüne Açık Mektup

???????????

DEĞERLİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÜYELERİ VE YOL ARKADAŞLARIM Ülkemiz hızla seçim sathı mahalline girmişken, halen TBMM Genel Kurulu’nda demokrasi ve insan hakları açısından büyük bir tehdit olan İç Güvenlik tasarısı görüşülmektedir. Bu tasarıyla hukuk ayaklar altına alınmakta, cezasız yetkiyle adeta polis devletinin temelleri atılmaktadır. Başta partimiz olmak üzere muhalefet olarak bunu engellemek için her türlü direnci gösterirken, AKP’nin faşizan anlayışıyla ... Devamını Oku »